سخن روز

از استرس جلو بزن

                                                از استرس جلو بزن!

مضطربید؟ در تمرکز یا تصمیم گیری مشکل دارید؟ بیشتر اوقات احساس خستگی می کنید؟ احساس می کنید نمی توانید از پس انجام خیلی کارها برآیید؟ احساس می کنید مشکلاتتان زیاد است؟ خواب خوبی ندارید؟  اگر جوابتان مثبت است، پس بدانید خیلی ها مثل شما استرس دارند.

اغلب وقتی مسایل زندگی آن قدر زیاد و پیچیده می شود که نمی توانیم آن ها را مدیریت کنیم، احساس استرس می کنیم. دلایل استرس می توانند این ها باشند: آسیب دیدگی، بیماری، انجام ندادن به موقع و کافی وظایف مدرسه، دعوا و ناسازگاری با اعضای خانواده یا افراد دیگر، نداشتن اوقات فراغت.

گاهی اوقات استرس می تواند اثر مثبتی بر سلامت روان ( افکار، احساس ها، رفتارها و واکنش های جسمی ) داشته باشد. به شرطی که به استرس به عنوان یک چالش یا چیزی که باید به آن غلبه  کنیم، نگاه شود. آن وقت با آثار مثبت آن روبرو می شویم. مثلا به دلیل استرس، ورزش کنیم یا کیفیت کار را بهبود ببخشیم.

برای جلو زدن از استرس راه های زیر را امتحان کنید: میزان تمرکزتان در کارها را بالا ببرید. احساساتتان (مثل خشم و ترس) را کنترل کنید. با برنامه باشید. به کارهای مثبت دیگر فکر کنید (مانند کمک به کارهای خانه، ورزش و سرگرمی و وقت گذراندن با خانواده و دوستان. درباره استرس با دیگران صحبت کنید. یک راهنمای خوب برای خودتان پیدا کنید.

در پایان به این اعتقاد داشته باشید که شما بی نظیرید، چون خدا فقط یکی مثل شما آفریده که حتما توانایی های فوق العاده ای دارد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن