سخن روز

تاج طلایت را ببین

تاج طلایت را ببین!

 

بچه ها می دانستید که شما تاج طلایی بر سر دارید که افراد بزرگ تر آن را خوب می بینند  و شاید خودتان آن را نبینید. حتما می پرسید: آن چیست؟ بله آن جوانی و عمر گرانبهایی است که شما پیش رو دارید. عمر شما پیش رویتان است و اکنون زمان استفاده خوب از آن است. هر نوجوان باید خود باور باشد و شناختش از  خود، توانایی ها، استعدادها و علایقش کامل باشد.

بهتر است تا دیر نشده این سوال ها را از خودتان بپرسید: چگونه از اوقات فراغتم استفاده کنم؟ چه دوستانی انتخاب کنم؟ برا ی دور ماندن از خطرات و  آفات اطرافم چگونه عمل کنم؟ چگونه برای روزهایم برنامه ریزی کنم؟ و ده ها سوال دیگر که طرحش می تواند برای شما بسیار جالب بــاشد.

برای شروع اگر خواستید می توانید از مادر، پدر، مادربزرگ یا پدربزرگتان کمک بگیرید. مثلا از آن ها بپرسید: اگر فرصت داشتی هم سن من باشی، انجام چه کارهایی را در اولویت قرار می دادی؟ بعد پاسخ آن ها را بنویسید و با هم مقایسه کنید. چون که آن ها، همانطور که از قدیم گفته اند، چند پیراهن بیشتر از شما پاره کرده اند یا این که گفته اند: چیزی که مسن تر ها در خشت می بینند، جوان ها در آیینه هم نمی توانند ببینند. باور ندارید مثلا همین تاج طلایی که روی سرتان دارید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن